14 Rzeczy, których nigdy nie powinieneś mówić do swojego dziecka

Jeśli jesteś rodzicem to musisz wiedzieć co powinieneś, a czego nie powinieneś mówić swojemu dziecku. W momencie, gdy powiesz coś złego swojemu dziecku, stworzysz dla niego problemy. I nie wiesz, jakie są rzeczy, których nigdy nie powinieneś mówić do swojego dziecka.

Oto kilka rzeczy, których nigdy nie powinieneś mówić swojemu dziecku.

1. Jestem twoją matką

Jeśli powiesz to, wtedy twoje dziecko poczuje, że jesteś jego mamą. Dlatego bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że on / ona nie jest twoim dzieckiem. Jesteś tylko przyjacielem, który się nim opiekuje. Nie jesteś jego/jej mamą.

2. Bądź ostrożny

Bardzo ważne jest, aby nauczyć dziecko bycia ostrożnym. Nigdy nie mów mu/jej, żeby było ostrożne. Naucz go/ją być ostrożnym, a następnie naucz go/ją jak dbać o siebie.

3. Jestem najpiękniejsza

Jeśli powiesz swojemu dziecku, że jesteś najpiękniejsza to nigdy nie poczuje się pewne siebie. Możesz sprawić, że Twoje dziecko poczuje się dobrze tylko mówiąc mu, że jest piękne.

4. Przestań się bawić

Nie mów swojemu dziecku, żeby przestało się bawić. Powiedz mu, że ma się bawić w dobry sposób. Jeśli powiesz, że powinno przestać się bawić, to zrobisz z niego złego człowieka.

5. Czy wiesz, co będziesz robił, gdy dorośniesz?

Nigdy nie zadawaj tego pytania swojemu dziecku. Jeśli zadasz mu to pytanie, sprawisz, że poczuje się smutne. Kiedy zadajesz to pytanie, dajesz mu odczuć, że nie chcesz, aby dorosło.

6. To jest twój problem

Nie powinieneś mówić tego swojemu dziecku, ponieważ sprawi to, że będzie myślało, że to jego problem. Powinieneś jedynie powiedzieć, że nie znasz rozwiązania. Jeśli to powiesz, wtedy Twoje dziecko poczuje, że jesteś na nie zły.

7. O co chodzi?

Jeśli powiesz, że o co chodzi, to dajesz dziecku odczuć, że jest problem. Dlatego nie powinieneś mówić tego swojemu dziecku. Można jedynie powiedzieć dziecku, że wszystko jest w porządku.

8. Nie mów do mnie

Jeśli powiesz swojemu dziecku, że nie powiesz, to ono nie będzie cię słuchać.

9. Nie mów mi

Jeśli powiesz swojemu dziecku, że nie powinno Ci powiedzieć wtedy pomyśli, że jesteś na nie zły.

10. Rób to, co mówię

Jest to bardzo ważne, aby nauczyć dziecko wykonywania Twoich poleceń.

11. Nie przychodź do mnie

Jest to bardzo ważny punkt w nauczaniu Twojego dziecka. Nie przychodź do dziecka, jeśli jesteś na nie zły.