Ile wody potrzebują niemowlęta?

To, że każdy człowiek potrzebuje minimalnej ilości wody jest powszechnie znane. Ale ile wynosi ta ilość wody? Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna, ponieważ ilość wody, której potrzebujesz, zależy od Twojego wieku.

Kiedy jesteś niemowlakiem, musisz pić więcej niż dorośli, ponieważ masa Twojego ciała nie jest tak duża jak u dorosłych. Musisz wypić minimum 8 do 12 szklanek wody dziennie.

W miarę dorastania masa ciała będzie się zwiększać, a ilość wody, której potrzebujesz, będzie się zmniejszać. Gdy osiągniesz wiek 6 miesięcy, musisz pić około 7 do 10 szklanek wody. Na tym etapie masa ciała będzie się zwiększać, a ilość potrzebnej wody będzie się zmniejszać.

W wieku od 1 roku do 2 lat należy wypijać około 4 do 6 szklanek wody dziennie. Twoja masa ciała będzie większa niż Twoich rodziców, a to oznacza, że będziesz potrzebował więcej wody niż Twoi rodzice.

Po ukończeniu 2 roku życia będziesz potrzebował około 2 do 3 szklanek wody dziennie. Taka ilość wody pomoże Ci zachować sprawność i zdrowie.

Wnioski:

Znając ilość wody, której wymaga niemowlę, możesz łatwo sprawdzić ilość wody, której potrzebuje Twoje dziecko.