10 najlepszych asan jogi dla dzieci

Joga to starożytna sztuka, która jest praktykowana przez ludzi od tysięcy lat. Osoba, która praktykuje jogę, ma silne połączenie z samym sobą i z całym wszechświatem. Joga pomaga w rozwoju ludzkiego umysłu, ciała i duszy. Kiedy uczysz się jogi musisz zrozumieć korzyści z niej płynące.

Joga jest doskonałym sposobem na poprawę zdrowia, a także daje lepszą formę. Ludzie, którzy praktykują jogę na co dzień, mają zdrowsze życie niż inni. Pozy jogi pomagają dziecku uzyskać większą wytrzymałość, a także pomaga w rozwoju równowagi i koordynacji w organizmie.

Dzieci również uważają tę formę ćwiczeń za zabawę. Jeśli jesteś zainteresowany nauką jogi dla dzieci to musisz skupić się na różnych rodzajach pozycji jogi, które pomogą dzieciom rozwinąć elastyczność i siłę w ciele.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o korzyściach z jogi dla dzieci, to możesz przeczytać ten artykuł.

1. Pozycja dziecka

Child’s pose jest najbardziej podstawowym i łatwym pozą jogi, którą każde dziecko może zrobić. Ta pozycja jest idealna dla dzieci, ponieważ pomaga w rozwoju kręgosłupa i równowagi w ciele. Jest również pomocna w łagodzeniu napięcia i stresu.

2. Pozycje Kota i Krowy

Są to dwie główne pozy, które znajdziesz w całej liście asan jogi. Pozy te znane są jako pozy “grzybka” i “gąsienicy”. W tych pozach dziecko może zginać się w dowolnym kierunku i może to robić zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem. Wzmocnią one również mięśnie nóg i pleców.

3. Pozę Wojownika

Pozycja wojownika jest jedną z najbardziej wymagających pozycji dla dzieci. Jest również nazywany “pozą walki”. Ta pozycja pomaga w poprawieniu zwinności i równowagi w ciele.

4. Pozycje z wygięciem do przodu

Pozycja wygięcia do przodu jest również znana jako “pozę krowy”. Ta pozycja pomoże dzieciom uwolnić stres i napięcie z ciała.

5. Pozę trójkąta

Ta pozycja jest bardzo korzystna dla dzieci. Ta pozycja jest również znany jako “pozę równowagi”. Pomaga wzmocnić kostki, kolana i plecy.

6. Pozycja siedząca skrętna

Ta pozycja jest najbardziej efektywną pozycją dla dzieci. Ta pozycja pomoże dzieciom zwiększyć elastyczność i równowagę w ich ciele.

7. Pozycja z kątem bocznym

Pozycja kąta bocznego jest również znana jako “pozę łodzi”. Ta pozycja pomoże dzieciom wzmocnić klatkę piersiową, plecy i ramiona.

8. Pozycje z nogami przy ścianie

Nogi na ścianie pomoże dzieciom zrelaksować się i rozciągnąć całe ciało.

Wnioski:

Joga jako całość jest wielką sztuką i pomoże dzieciom rozwijać ciało w zdrowy sposób. Kiedy będziesz praktykować tę formę ćwiczeń ze swoim dzieckiem, będziesz w stanie zobaczyć różnicę w ich ciele. Pomoże to również dzieciom uwolnić się od stresu i napięcia.