Jak zwrócić uwagę dziecka, gdy bawi się w domu

Czy chcesz mieć spokojne życie w domu ze swoimi dziećmi? Oczywiście, że tak! Wiem, że każdy chce spędzić czas ze swoimi dziećmi w sposób, który jest przyjemny, ale czasami nie jest to możliwe.

Czasami może się zdarzyć, że trzeba będzie zwrócić uwagę swoich pociech, aby skończyć jakąś ważną pracę lub gdy bawią się w domu. Jest na to wiele sposobów, ale nie wszystkie są dobre.

Oto 10 najlepszych sposobów na zdobycie uwagi dziecka.

1. Daj im telefon

Jest to stara metoda, ale wciąż działa. Jeśli twoje dzieci bawią się w środku domu, możesz zadzwonić do nich i poprosić o wyjście. Będą Ci posłuszne, ponieważ jesteś ich rodzicem.

2. Ustaw grę

Gra pomoże Ci przyciągnąć uwagę Twoich dzieci. Będą one cieszyć się grą, jak również ty.

3. Zrób śmieszną minę

Zabawna twarz sprawi, że twoje dziecko będzie się śmiało. Jeśli zobaczą twoją zabawną twarz, wtedy na pewno przyjdą do ciebie.

4. Zagraj w grę

Jeśli grasz w grę ze swoimi dziećmi, one będą grać z tobą. Możesz również zagrać z nimi w tę samą grę.

5. Zaśpiewaj piosenkę

Śpiewanie to świetny sposób na przyciągnięcie uwagi Twoich dzieci. Możesz zaśpiewać piosenkę lub rymowankę dla dzieci. Dzięki temu utrzymasz ich uwagę.

6. Porozmawiaj o czymś

Jeśli twoje dzieci grają, to porozmawiaj z nimi. Opowiedz im o ich ulubionych grach. Jeśli mówisz do nich o grze, będą cię słuchać.

7. Zaoferuj nagrodę

Daj nagrodę swojemu dziecku, jeśli cię słucha. To zmotywuje Twoje dziecko do słuchania Ciebie.

8. Daj lekcję

Jeśli Twoje dzieci bawią się zabawkami, to daj im lekcję. Możesz nauczyć je, jak korzystać z zabawek.

9. Bądź wzorem do naśladowania

Twoje dzieci będą podążać za Twoim przykładem. Jeśli zachowujesz się w odpowiedni sposób, to one będą podążać za tym samym.

10. Powiedz “Nie”

Jest to najbardziej skuteczny sposób na zwrócenie uwagi dziecka. Można powiedzieć “nie” do nich. Możesz powiedzieć “nie” na ich prośby.

Wnioski:

Tak więc, są to sposoby, aby uzyskać uwagę swoich dzieci. To są łatwe i proste metody, aby uzyskać uwagę swoich dzieci. Teraz jest twoja kolej, aby spróbować tych metod, aby uzyskać uwagę swoich dzieci. Jestem pewien, że pokochacie to.